Odpowiednia ochrona przed promieniowaniem elektromagnetycznym (PEM) to priorytet dla każdej świadomej kobiety w ciąży. Jest nie mniej ważna niż dbanie o zdrowy styl życia czy wykonywanie regularnych badań ginekologicznych i prenatalnych.
Świadomość szkodliwości sztucznego promieniowania elektromagnetycznego stale rośnie – przodują w tym kraje europejskie i USA, a w szczególności kraje azjatyckie, których mieszkańcy słyną z nadmiernego korzystania z nowinek technologicznych.
W społeczeństwach rozwiniętych i dynamicznie ewoluujących, niepotrafiących już funkcjonować bez technologii, a wręcz od niej uzależnionych i gromadzących coraz więcej rozmaitych urządzeń, fale promieniowania elektromagnetycznego stały się poważnym problemem, którego – z uwagi na destrukcyjny wpływ PEM na zdrowie – nie można dłużej ignorować.
W trosce o zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka kobiety w ciąży zmieniają styl życia i dbają o siebie bardziej niż dotychczas. Nie powinny także zapominać o nowym, nieznanym wcześniej zagrożeniu: promieniowaniu elektromagnetycznym niejonizującym wysokich częstotliwości (PEM).
Jak ochronić ciążę przed PEM?
Rezygnacja z niezbędnych w pracy i w domu instalacji elektrycznych i urządzeń elektronicznych (poznaj źródła PEM) jest jednak praktycznie niemożliwa. Oznacza to, że zagrożeń związanych z obecnością fal promieniowania elektromagnetycznego niestety już nie wyeliminujemy – ale możemy je zminimalizować. Pomogą w tym rozsądne korzystanie z technologii (zobacz: Jak ograniczyć wpływ promieniowania z otoczenia na ciążę? 10 praktycznych porad) oraz stosowanie specjalistycznych produktów prewencyjnych.
Produkty te, np. kombinezony ochronne, były dotychczas przeznaczone głównie dla rozmaitych firm, zakładów i fabryk, których pracownicy wykonywali prace niebezpieczne. Obecnie w odzież i akcesoria chroniące przed promieniowaniem elektromagnetycznym (PEM) można – i warto! – zaopatrzyć się również z myślą o użytku prywatnym. Najwięcej powstaje ich dla kobiet w ciąży, jako że rozwijające się w łonie matki dziecko jest najbardziej narażone na działanie niebezpiecznego promieniowania.
Femibelly chroni ciążę przed PEM
Produkty takie jak koszulki i kocyki Femibelly pozwalają pogodzić potrzebę ochrony zdrowia nienarodzonego jeszcze dziecka z możliwością bezpiecznego korzystania przez mamę z dobrodziejstw technologii XXI w.
Zarówno podkoszulka ciążowa Femibelly, jak i kocyk ciązowy Femibelly są wyposażone w specjalną tkaninę ekranującą, która skutecznie odbija fale PEM. Dzięki temu przyszła mama nie musi rezygnować z pracy, hobby, kontaktu z bliskimi czy ulubionych aktywności tylko dlatego, że wiążą się one z koniecznością użycia urządzeń elektronicznych: komputera, routera Wi-Fi, smartfonu i innych, emitujących groźne fale sztucznego promieniowania elektromagnetycznego niejonizującego wysokich częstotliwości.
Podkoszulka ciążowa Femibelly z tkaniną ekranującą
Koszulka ciążowa Femibelly wygląda jak zwykły top – jest uszyta z miękkiej dzianiny bawełnianej z dodatkiem elastanu, dzięki któremu ładnie układa się na rosnącym brzuszku mamy i nie ulega odkształceniu. Nadaje się do noszenia o każdej porze roku, zarówno samodzielnie, jak i pod marynarkę, koszulę czy sweter.
Sekret działania ochronnego koszulki Femibelly tkwi w podszewce: zawiera ona kilkuprocentowy dodatek srebra i miedzi, które nadają ubraniu właściwości ekranujące, a dzięki temu redukują ryzyko narażenia ciąży na fale promieniowania elektromagnetycznego, ograniczając je do bezpiecznego poziomu. Wartość tłumienia wynosi 30 dB przy częstotliwości 1 GHz, co oznacza, że oddziaływanie promieniowania zmniejsza się około 1000-krotnie (zobacz charakterystykę ekranowania).
Pomimo zawartości srebra i miedzi podszewka ekranująca jest lekka, delikatna i przyjazna dla skóry. Zapewnia także komfort i swobodę ruchów – nosząc ją, szybko zapomina się o tym, że nie jest to zwyczajna podkoszulka.
Kocyk ciążowy Femibelly z tkaniną ekranującą
Kocyk ciążowy Femibelly, chroniący przed PEM, podobnie jak podkoszulka ma warstwę ekranującą – znajduje się ona pomiędzy dwiema warstwami materiału dzianinowego. Ogromną zaletą jest naturalny, miękki, przyjemny w dotyku materiał bawełniany, który zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza – dzięki temu kocyk nie wywołuje przegrzania i może być używany o każdej porze roku, również latem.
Czy produkty Femibelly na pewno są bezpieczne?
Materiały, z których wykonane są koszulki i kocyki ciążowe Femibelly mają certyfikat Oeko-Tex Standard 100 klasy 1, gwarantujący bezpieczeństwo ich użytkowania.
Wiele mam obawia się jednak, że zawartość srebra czy miedzi – nadających produktom Femibelly właściwości ekranujące promieniowanie elektromagnetyczne – może okazać się szkodliwa.
Jak wyjaśnia Marta Trzaska, właścicielka i pomysłodawczyni Femibelly, obawy te są zrozumiałe. Na rynku są bowiem dostępne liczne produkty cechujące się wątpliwą dobroczynnością lub wręcz niekorzystne dla organizmu człowieka. Jeśli chodzi o odzież chroniącą przed PEM, przykładem mogą tu być wyroby zawierające nanosrebro, którego cząsteczki są na tyle małe, że rzeczywiście mogą przedostawać się do wnętrza komórek i powodować w nich niekorzystne zmiany.
W przypadku produktów Femibelly takie ryzyko nie występuje, ponieważ zastosowane w koszulkach i kocykach nici srebrne i miedziane są nieporównywalnie większe – nie ma zatem możliwości, aby przebijały się przez błonę komórek ciała. Ponadto każda nić jest otoczona ochronną warstwą powłoki poliuretanowej, dzięki czemu użytkowniczka koszulki czy kocyka nie ma bezpośredniego kontaktu z metalem. Wybierając produkty Femibelly, może być więc całkowicie spokojna o zdrowie – zarówno swoje, jak i rozwijającego się w jej brzuchu maluszka.